fbpx
0 items0,00

Brak produktów w koszyku.

Kategoria: codzienne odżywianie mikrobiomu jelitowego

codzienne odżywianie mikrobiomu jelitowego

Mikrobiom jelitowy to zespół wszystkich mikroorganizmów zamieszkujących naszą okrężnicę czyli jelito grube zaprzyjaźnij się z niemi bo od ich kondycji zależy Twoje zdrowie. Świat medycyny akademickiej, w zakresie nawyków żywieniowych i zapobiegania ciężkich chorób utknął 100 lat temu. Choroby cywilizacyjne wyniszczają setki milionów ludzi. wiedza odkrywana w XXI wieku jednoznacznie wskazuje, że codzienne karmienie bakterii jelitowych zagwarantuje każdemu życie w zdrowiu i harmonii.

Odżywiaj swoje Dobre Bakterie DOBRYM jedzeniem.

Dobre bakterie nie potrafią się najeść tym, co my zazwyczaj spożywamy, więc nie dość, że jest ich zazwyczaj za mało, to jeszcze wciąż są głodne…

Dobre Bakterie jedzą wyłącznie prebiotyki. A prebiotyki to grupa bardzo niewielu substancji organicznych. To są substancje nie trawione przez człowieka i w związku z tym, nie są uwzględniane w naszych dietach i jadłospisach. Zjadanie dużych ilości błonnika nie ma tu znaczenia, bo Dobre Bakterie nie żywią się błonnikiem. błonnik stanowi przede wszystkim rusztowanie, na którym mnożą się różne inne mikroorganizmy. Dobre bakterie bytują na ścianach jelita grubego i najchętniej zjadają wysokoenergetyczne inuliny.

Inulina
to wielocukier, który naturalnie znajduje się w korzeniach, bulwach i kłączach ponad 34 tysięcy roślin, Najwięcej inuliny jest w korzeniu Omanu wielkiego, cykorii podróżnik, w bulwie topinamburu, korzeniu mniszka lekarskiego, łopianu, pokrzywy, perzu, salsefii, wężymordu.
Bulwa topinamburu zawiera ok 20% inuliny, suszona bulwa zawiera jej około 60%

Jak państwo słyszycie ,pożywienie dla dobrych bakterii znajduje się w częściach części roślin, których nie znajdziemy w jedzeniu na naszych talerzach, choć są one jadalne, w związku z tym, większość z nas, ma zbyt mało dobrych bakterii, w dodatku te bakterie mają zbyt mało pożywienia
w pierwszej kolejności trzeba je odbudować i rozmnożyć, a w pierwszej i drugiej kolejności, trzeba je karmić codziennie.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5